Kalp nakli yapılan profesörün hayatını kaybetmesi

Kalp nakli yapılan profesörün hayatını kaybetmesi
Kalp nakli yapılan profesörün hayatını kaybetmesi
- Antalya'da hastalarını kontrol ederken kalp krizi geçiren ve 4 gün önce kalp nakli yapılmasına rağmen hayatını kaybeden Prof. Dr. Abit Demircan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı - Kalp naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Bayezid: - "Tıbbın tüm imkanlarını kullanmamıza rağmen onu aramıza döndüremedik. Çok üzgünüz"

ANTALYA (AA) - Antalya'da hastalarını kontrol ederken kalp krizi geçiren ve 4 gün önce kalp nakli yapılmasına rağmen hayatını kaybeden Prof. Dr. Abit Demircan için Akdeniz Üniversitesinde tören düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi A Blok önünde düzenlenen törende Demircan'ın eşi İnci ve oğlu Alp Demircan ile kızı Büşra Tankuş, üzerine Türk bayrağı konulan tabuta sarılarak uzun süre ağladı. Demircan'ın meslektaşları Büşra Tankuş'u uzaklaştırmaya çalıştığı sırada Tankuş, "O benim babam. O'nu bırakamam. O'nu götürmesinler. Sarılmaya doyamıyorum" dedi.

Törende konuşan ve 4 gün önce Demircan'a kalp naklini yapan Prof. Dr. Ömer Bayezid, Demircan'ın akademisyen ve idareci olarak Akdeniz Üniversitesine büyük hizmetleri olduğunu söyledi. Demircan'ı tanıyan herkesin kendisini çok sevdiğini ifade eden Bayezid, "O hoşgörülü, sevgi dolu , samimi, esprili değerli bir insandı. Aramızdan çok erken ayrıldı. Tıbbın tüm imkanlarını kullanmamıza rağmen onu aramıza döndüremedik. Çok üzgünüz. Bundan sonraki vazifemiz onun hatırasını yaşatmak olmalıdır. Onu üzdüysek, kırdıysak özür diliyoruz. Allah cennette buluşmamızı nasip etsin" dedi. 

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Turhan ile çok sayıda akademisyenin katıldığı törenin ardından Demircan, Uncalı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Demircan, Antalya'da 6 gün önce hastalarını kontrol ederken kalp krizi geçirmiş, müdahaleyle duran kalbi tekrar çalıştırılmış ardından da yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

Kalp yetmezliği teşhisi konulan Demircan'a, Adana 'da beyin ölümü gerçekleşen 29 yaşındaki ismi açıklanmayan kadının kalbi 4 gün önce 7 saat süren ameliyatla nakledilmişti.