Kanser hastaları konser verdi

Kanser hastaları konser verdi
Kanser hastaları konser verdi
- Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören hastalar, bir alışveriş merkezindeki etkinlikte resimlerini de sergiledi

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Servisi'nde tedavi gören ve kanseri yenmiş olan hastalar konser verip, resim sergisi açtı. 

Bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen etkinlik, onkoloji hastalarının yanı sıra kansere karşı verdikleri mücadeleyi kazananları da bir araya getirdi. Programda, kanser tedavisi gören hastalar konser vermenin yanı sıra tedavi sürecinde yaptıkları resimleri de sergileme fırsatı buldu. 

Kanserli hastaların seslendirdiği şarkılara eşlik eden izleyiciler, resimleri de beğeniyle inceledi. 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akdeniz Üniversitesi Onkoloji Ünitesi bünyesinde  sanat atölyesi bulunduğunu söyledi. 

Sanat projeleriyle hastalara destek olmayı amaçladıklarını belirten Mutlu, "Sanatın hastalar üzerindeki olumlu etkisi kanıtlanmış. Önceki yaptığımız çalışmalarda da mevcut bu. Sanatla meşgul olan hastaların hayat kalitesinin, tedaviye uyumunun daha iyi olduğunu görüyoruz" dedi. 

- "Asla yalnız değiller"

Mutlu, onkoloji hastaları için sanat faaliyetlerini her defasında geliştirdiklerini kaydederek, "Bu dönemde de sanat faaliyetleri artık geleneksel oldu. Yılda bir defa yapıyorduk ama bunu ikiye çıkarmayı hedefliyoruz. Hastalara böyle bir destek verebildiğimiz için memnunuz. Benim onlara söyleyeceğim, asla yalnız değiller" diye konuştu.