Karagöl Yaylası içme suyuna kavuştu

Karagöl Yaylası içme suyuna kavuştu
Karagöl Yaylası içme suyuna kavuştu
- Kumluca Belediyesi, Karagöl Yaylası'na içme suyu verilmesi dolayısıyla şükür yemeği düzenledi

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesindeki Karagöl Yaylası'na içme suyu verilmeye başlandı.

Yaylanın suya kavuşturulması dolayısıyla Kumluca Belediyesince düzenlenen şükür yemeğine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ikinci kez belediye başkanı seçildikten sonra iki bölgeye içme suyu verilmesi için çalışma başlattıklarını, bunlardan birinin de Karagöl Yaylası olduğunu söyledi.

Görev yaptığı iki dönemde de Antalya'nın altyapı ve üstyapı ihtiyaçları için çalıştıklarını anlatan Türel, şöyle konuştu:

"Bazı muhalefet adayları, yaptığımız işleri eleştiriyor. Yaptığımız hizmetler, projeler hep asfalt, beton projesiymiş, insan odaklı değilmiş. Onlar, Karagöl yolunu falan bilmezler ama inşallah birgün birisi öğretir, Karagöl'ün suyu nasıl akıyor? Karagöl'de yaptığımız proje nasıl insan odaklı bir proje. Gelsinler, Karagöl'ü görsünler. Bizim yaptığımız köprüler, asfaltlar insan odaklı değilmiş. Ben de sordum, dedim ki: 'Ya o kavşaklardan bunu söyleyenler geçmiyor mu?' Yani onun üstünden geçiyorken ya kendisini insan olarak görmüyorsa, diyecek bir şeyim yok ama problem başka yerde. Bunlar milleti insan yerine koymuyor. Bunlar millete 'bidon kafalı' diye hakaret etmeyi marifet sayıyor."

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da Karagöl Yaylası'nın içme suyu sorununun uzun yıllardır sürdüğünü ve çözüme kavuşturulamadığını kaydetti.

Yaylanın özellikle yaz aylarında ilçe halkı tarafından yoğun şekilde kullanıldığını ifade eden Çetinkaya, burada yaşayan insanların içme suyuna hasretini iyi bildiklerini, suya kavuşmuş olmalarından dolayı şükür yemeği düzenlediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından, Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürü Faruk Karaçay tarafından Karagöl Yaylası'na içme suyu sağlayan şebekenin vanası açıldı. Türel ve Çetinkaya, şebekeden akan suyla ellerini yıkadı.