Karagöl Yaylası'na park yapılacak

Karagöl Yaylası'na park yapılacak
Karagöl Yaylası'na park yapılacak
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından yaz aylarında vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan Karagöl Yaylası'na park yapımı için...

ANTALYA (AA) ? Kumluca Belediyesi tarafından yaz aylarında vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan Karagöl Yaylası'na park yapımı için çalışma başlatıldı.

Kumluca'ya bağlı Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası'nda, Belediye Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından park yapımına başlanıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaz aylarında vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan ve yaklaşık 600 hanenin bulunduğu Karagöl Yaylası'na park yapacaklarını söyledi.

Özellikle yaz aylarında yaylanın kalabalık olduğunu, buna bağlı olarak vatandaşların parka ihtiyaç  duyduklarını ifade eden Çetinkaya, "Belediyemizin imkanlarıyla belirlediğimiz bir alanda park yapımı için çalışmalara başladık. Park içerisinde çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları, oturma grupları yer alacak. Çevresini ağaçlandıracağız, tam bir yayla parkı olacak" dedi.

Karagöl Yaylası'nın en önemli sorunu olan içme suyu sorununun çözümün ardından yaylanın vatandaşlar için bir cazibe merkezi olduğunu dile getiren Çetinkaya, belediye olarak kendilerinin de yaylada sosyal donatı alanlarını çoğaltarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  sosyal