Karagöl Yaylası'na yol yapım çalışmaları devam ediyor

Karagöl Yaylası'na yol yapım çalışmaları devam ediyor
Karagöl Yaylası'na yol yapım çalışmaları devam ediyor
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası'na ulaşımı sağlayacak yolun açılması...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası'na ulaşımı sağlayacak yolun açılması için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Karagöl Yaylası'na ulaşımı sağlayan mevcut yolun yanı sıra Altınyaka (Gödene) Mahallesi'nden de ulaşımı sağlamak için yürütülen çalışmalarda bugüne kadar yaklaşık 25 kilometrelik yolda genişletme, onarım ve bakım çalışması yapıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, yayla yolunun Kumluca halkı tarafından yaz aylarında yoğun olarak kullanıldığını hatırlattı.

Yaylaya ulaşımı sağlayan yolun bir kısmının, kışın meydana gelen heyelanlar nedeniyle trafiğe kapalı olduğuna değinen Çetinkaya, yolun trafiğe kalıcı şekilde açılması ve bundan sonraki heyelanlardan etkilenmemesi için yolda kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini bildirdi.

Bölgedeki çalışmaların yaklaşık iki ay sürdüğünü belirten Çetinkaya, "İnşallah vatandaşlarımızın yaylaya çıkma zamanından önce çalışmalarımız tamamlanmış olacak" dedi.


    ETİKETLER:

    Antalya

    ,

    Belediye