Karagöl yolunda asfalt çalışması

Karagöl yolunda asfalt çalışması
Karagöl yolunda asfalt çalışması
ANTALYA (AA) - Kumluca'ya bağlı Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası yolunda üç ay süren alt yapı çalışmalarının ardından, asfalt dökümüne...

ANTALYA (AA) - Kumluca'ya bağlı Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası yolunda üç ay süren alt yapı çalışmalarının ardından, asfalt dökümüne başlanıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Karagöl Yaylasında yaklaşık üç aydır ekiplerin alt yapı ve sağlamlaştırma çalışması yürüttüklerini belirtti.

Bu çalışmanın ardından yolun yaklaşık üç kilometrelik bölümüne asfalt dökümüne başlanıldığını ifade eden Çetinkaya, Karagöl Yaylası yolunun arazi koşullarının çok zorlu olduğunu kaydetti.

Çetinkaya, Karagöl Yaylası'nın, ilçe halkının yaz aylarında yazlık olarak kullandığı, yaklaşık 600 hanenin yer aldığı ilçe merkezine yakın bir yayla olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Yaz başında yaylamızın su sorununu çözüme kavuşturmuştuk. Ancak geçtiğimiz kış aylarında yolda yaşanan heyelanlar nedeniyle yol bir süre trafiğe kapalı kalmıştı. Ekiplerimiz yolda alt yapı ve sağlamlaştırma çalışmasının tamamladıkları yaklaşık üç kilometrelik bölümünde asfalt dökümüne başladılar. İnşallah kalıcı olur ve Karagöl Yaylasına gitmek isteyen vatandaşlarımız yeni yol sayesinde rahat bir ulaşım gerçekleştirirler."

Çetinkaya, Karagöl Yaylası yolunun alt yapısı ve asfalt döküm işinin Kumluca Belediyesi tarafından yapıldığını, asfalt malzemesinin ise Büyükşehir Belediyesi'nden sağlandığını belirterek, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.