"Karakolda dayak" iddiasına yalanlama

"Karakolda dayak" iddiasına yalanlama
"Karakolda dayak" iddiasına yalanlama
- Antalya Emniyet Müdürlüğü: "İddialar gerçek dışıdır"

 ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürlüğü, bazı medya organlarında yer alan "karakolda dayak" iddiasının gerçek dışı olduğunu bildirdi. 

İl Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasında, "karakolda dayak" iddiasıyla ilgili haberler  sebebiyle kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesi açısından açıklama yapma mecburiyeti hasıl olduğu belirtildi.

Bahse konu olayın 5 Ocak 2015'te saat 16.50 sıralarında Antalya Adalet Sarayı'nda meydana geldiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Olayın meydana geldiği adliye koridorunda bulunan güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesinde, şüpheli H.K'nın yalnız yürüdüğü esnada saat 16.54 sıralarında çay ocağı önünde hükümlü olarak cezaevinde kalmakta olan, aynı zamanda adliyede çay ocağında çalışan U.T. isimli şahısla bir süre tartıştıkları, akabinde koridorda kavgaya başladıkları ve kavga esnasında birbirlerini darbettikleri, devamında adliyede görevli polis memurlarının tartışmanın olduğu yere gelerek olaya müdahale ettikleri ve tarafları ayırdıkları görülmektedir."

Olayın akabinde şüpheli kişinin adliyedeki polis noktasına görevliler tarafından getirildiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Şahsın direndiği, başta orada görevli personelimize ve yakınlarına olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun üst düzey yöneticileriyle hakim ve savıcılara yönelik hakaret ve küfürler ettiği, polis noktası içerisinde bulunan ses kaydetme özelliği bulunan güvenlik kamerasının kayıtlarında açıkça görülmektedir. Ayrıca şahsın yapılan alkol muayenesinde 1.73 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir. Yapılan ses ve görüntü çözümlemelerinde, şahsın basına yansıyan şekilde diniyle ilgili söylediklerinden sonra polisin tutum ve davranışının değiştiği yönündeki iddiasıyla ilgili herhangi bir ibareye rastlanılmamıştır. İddialar gerçek dışıdır."

Açıklamada, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın devam ettiği bildirildi.