Kardeşini yumruklayarak öldürdüğü iddiası

Kardeşini yumruklayarak öldürdüğü iddiası
Kardeşini yumruklayarak öldürdüğü iddiası
-Antalya'da 24 yaşındaki kardeşini yumruklayarak öldürdüğü iddia edilen Enver Acar, oğlu Emre Acar ve akrabası Rezan Kavak hakkında iddianame hazırlandı - İddianamede, olayın Sezer Aydın'ın evlenmek istemesi nedeniyle değil, aralarındaki miras tartışması sonucunda öldürüldüğü öne sürüldü

ANTALYA (AA) - Antalya'da 24 yaşındaki kardeşini yumruklayarak öldürdüğü iddia edilen Enver Acar, oğlu Emre Acar ve Rezan Kavak hakkında ise ömür boyu hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Cumhuriyet Savcısı Murad Kaya tarafından hazırlanan iddianamede, Enver Acar hakkında "Haksız tahrik ile kasten öz kardeşini öldürmek", oğlu Emre Acar ve Rezan Kavak hakkında ise "Haksız tahrik altında kasten insan öldürme" suçlamalarıyla ömür boyu hapis cezası istenirken, hapis cezalarından haksız tahrik nedeniyle indirim yapılması da talep edildi.

Buna göre, 29 Eylül 2014'de Kepez İlçesi Teomanpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, aralarında miras yüzünden sorun bulunan Sezer Acar ile ağabeyi Enver Acar, telefonda tartıştılar.

Tartışmanın ardından aracıyla ağabeyinin evinin önüne gelen Sezer Acar, ağabeyi, oğlu Emre Acar, Rezan Kavak ve 18 yaşındaki küçük E.A. tarafından darbedildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis memurları Burhanettin Ay ve Ahmet Akkaş, biber gazıyla müdahale ederek saldırganları uzaklaştırdılar.

Sezer Acar, kendi aracıyla hastane giderken fenalaşınca, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği gerekçesiyle yoğun bakım ünitesine alınan Acar, doktorların tüm çabalarına rağmen olaydan 9 gün sonra yaşamını yitirdi. 

-Miras kavgası çıktı

Cinayet bürosu dedektifleri, yaptıkları soruşturma sonunda kamuoyuna "Evlenmek istediği için ağabeyi tarafından yumruklanarak öldürüldü" şeklinde yansıyan olayın, aslında miras nedeniyle meydana geldiğini belirlediler.

Olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları Burhanettin Ay ve Ahmet Akkaş da ifadelerinde, olay yerine gittiklerinde 3-4 kişinin yerde hareketsiz yatan bir kişiyi tekmelediklerini, uyarmalarına rağmen şahsın yanından uzaklaşmadıklarını belirterek "Mecburen biber gazı sıkarak saldırganları uzaklaştırabildik. Yerde hareketsiz yatan şahsı ayağa kaldırdık ancak yaralıydı. Kendi aracıyla hastaneye gidebileceğini söyledi. Ancak fenalaştı ve 112'den gelen ambulansla hastaneye sevk edildi" ifadelerini kullandılar.

 Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesince sanıklardan Enver Acar hakkında "Haksız tahrik ile kasten öz kardeşini öldürmek", oğlu Emre Acar ve Rezan Kavak hakkında ise "Haksız tahrik altında kasten insan öldürmek" suçlamaları ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Davanın ilk duruşması 10 Mart'ta görülecek.