"Kart uygulamasında vatandaş mağdur edilmeyecek"

"Kart uygulamasında vatandaş mağdur edilmeyecek"
"Kart uygulamasında vatandaş mağdur edilmeyecek"
- Antalya Büyükşehir Belediyesi: - "Toplu ulaşımda kullanılan elektronik kart sistemi sorunsuz şekilde işlemeye devam etmektedir. Dolum yapılan kartlarda bulunan paralar, yeni sisteme geçildiği zaman da kullanılabilecek"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda kullanılan elektronik kart sisteminin sorunsuz şekilde işlemeye devam ettiğini ve dolum yapılan kartlarda bulunan paraların yeni sisteme geçildiği zaman da kullanılabileceğini bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, hukuki zeminde devam eden bir süreç ile toplu ulaşımda kullanılan kart sistemi nedeniyle toplanan paraların yönetiminin kayyum denetimine alındığı belirtildi. 

Vatandaşların ve ulaşım esnafının sorun yaşamaması için gerekli önlemlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından alındığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kart sisteminde herhangi bir kargaşa ya da kaos yaşanması söz konusu değildir. Kartlarda bulunan paraların geçersiz olacağı, yeni yapılan dolumların iptal edileceği gibi iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. İsteyen vatandaşlarımız kart dolum işlemlerini yapabilir. Dolum işlemleri yapan vatandaşların kartlarındaki miktarlar her zaman kullanılabilecektir. Yeni sisteme geçildikten sonra kart sahiplerinin kartlarında kalan miktar aynı şekilde yeni sistemde de kullanılabilecek, kart değişimi olsa bile vatandaşlarımıza ek bir mali külfet getirilmeyecektir."

Açıklamada, Antalya'nın tümünü kapsayacak yeni sistem için çalışmaların devam ettiği vurgulanarak, "Sürdürülen yeni sistem çalışmaları da en kısa süre içinde tamamlanacak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yeni sistemin sahibi Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu Ulaşım AŞ olacaktır. Yeni sisteme geçinceye kadar mevcut sistem işleyecektir" ifadesi kullanıldı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Ulaşım

  ,

  zaman

  ,

  Büyükşehir