Kaş ve Cupramontana kardeş şehir oldu

Kaş ve Cupramontana kardeş şehir oldu
Kaş ve Cupramontana kardeş şehir oldu
ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kaş Belediyesi ile İtalya'nın Cupramontana Belediyesi arasında kardeş şehir anlaşması imzalandı.İtalya'nın eski Ankara...

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kaş Belediyesi ile İtalya'nın Cupramontana Belediyesi arasında kardeş şehir anlaşması imzalandı.

İtalya'nın eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili ve Türk asıllı eşi Selva Marsili'nin çabası ile başlatılan çalışma, tarafların imzası ile sonuç buldu. Daha önce protokole bağlanan anlaşma, Cupramontana Belediye Başkanı Luigi Cerioni ile Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer arasında imzalandı.

Cupramontana şehri, Kaş'ın üçüncü kardeş şehri oldu. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, yaptığı konuşmada, bugüne kadar gelmiş güzel bir ilişkiyi bitirmek yerine, bunu geliştirmeyi istediklerini söyledi.

Kocaer, Yunanistan'ın Meis Adası ve Almanya'nın Brühl şehri ile kardeş olduklarını belirterek, "Cupramontana, Kaş'ın üçüncü kardeş şehri oldu. Sosyal , kültürel ve eğitim alanındaki ilişkiler gelişerek devam edecek. Çok kısa sürede de bir heyetle Cupramontana'yı ziyaret edeceğiz" dedi.