Katar, EXPO 2016 Antalya'da yer alacak

Katar, EXPO 2016 Antalya'da yer alacak
Katar, EXPO 2016 Antalya'da yer alacak
- EXPO 2016 Antalya'ya katılma kararı olan Körfez ülkelerinden Katar, sergi alanında çalışmalara başladı - Katar Ülke Komiseri Al-Khoori: - "Biz bu alana kendi bitkilerimizi, ağaçlarımızı, şahinlerimizi, özel Katar kahvemizi, yemeklerimizi ve kültürümüzü taşımaya çalışacağız"

ANTALYA (AA) - Körfez ülkelerinden Katar, sahra bitkileri, kahvesi, yemekleri ve şahinleriyle EXPO 2016 Antalya'da yer alacak.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüşmesinin ardından, Katar da EXPO 2016'ya katılım sürecini hızlandırdı.

EXPO için Antalya'ya gelen Katar Ülke Komiseri Muhammed Ali Al-Khoori, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılandı.

Proje sunumunu izleyen ve alana ilişkin bilgi alan Al-Khoori, Katar'ı EXPO 2016'da en iyi şekilde temsil etmek istediklerini ifade etti. 

Sunumun ardından, sergi alanında incelemelerde bulunan Al-Khoori, ülkeler için ayrılan alan ve bahçeleri inceledi. 

Katar adına başarılı ve güzel bir katılım gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Al-Khoori, şunları kaydetti:

"Biz bu alana kendi bitkilerimizi, ağaçlarımızı, şahinlerimizi, özel Katar kahvemizi, yemeklerimizi ve kültürümüzü taşımaya çalışacağız. Çok mükemmel bir organizasyon ve plan. Altı aylık sürede çok sayıda ülkenin bir araya geldiği ve karşılıklı etkileşimin olduğu, insanların ülkelerini tanıtma, karşılıklı iletişim kurma olanakları sağlayan çok güzel bir organizasyon."

Al-Khoori, EXPO 2016 Antalya Projesi'nin önemli olduğunu belirterek, EXPO'da yer almaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Şengül tarafından da Al-Khoori'ye, EXPO 2016'nın sembol çiçeği olan şakayık hediye edildi.