Kaymakam Ekinci'den öğrencilere sosyal medya uyarısı

Kaymakam Ekinci'den öğrencilere sosyal medya uyarısı
Kaymakam Ekinci'den öğrencilere sosyal medya uyarısı
ANTALYA (AA) - Gazipaşa ilçesinde Fatih Projesi kapsamında 10. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.Gazipaşa Anadolu...

ANTALYA (AA) - Gazipaşa ilçesinde Fatih Projesi kapsamında 10. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.

Gazipaşa Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen törende toplam 169 tablet, öğrencilere dağıtıldı.

Kaymakam Kadir Ekinci, törende yaptığı konuşmada, eğitimde teknoloji uygulamalarının önemine değindi. Çocukların çok daha iyi eğitim almaları, son teknolojik verileri kullanmaları ve dünya standartlarını yakalamaları için tabletlerin dağıtıldığını belirten Ekinci, "Bizim ümidimiz bu şekilde. Sizin gözünüzde de o ışığı görüyoruz" dedi.

Öğrencileri sosyal medya konusunda da uyaran Kaymakam Ekinci, şöyle konuştu:

"Tabletlerle sosyal medyaya çok fazla girmemenizi sizlerden rica ediyorum. Sosyal medya ile çok fazla haşır neşir olmayın. Bu tavsiyeye kulak asarsanız sizin açınızdan faydalı olur. Zaman ayırmayın demiyorum ayırın, ama bu zaman tüm zamanınızı heba etmesin. Çünkü sizin yarışacağınız arkadaşlarınız böyle yapıyor. Ona göre kendinizi dizayn edin."

Konuşmanın ardından Kaymakam Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş ve Okul Müdürü Mustafa Gül, öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı.