Kaymakam Ekinci'den "sağduyu" çağrısı

Kaymakam Ekinci'den "sağduyu" çağrısı
Kaymakam Ekinci'den "sağduyu" çağrısı
ANTALYA (AA) - Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, teröre karşı yapılan protesto gösterilerinde dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.Ekinci, yaptığı...

ANTALYA (AA) - Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, teröre karşı yapılan  protesto gösterilerinde dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

Ekinci, yaptığı açıklamada, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyerek, yaşanan olayların herkesi derinden üzdüğünü belirtti.

Herkesin yüreğinin yandığını dile getiren Ekinci, "Ancak her şeyin ötesinde bu hain örgütün bazı amaçları var. Bu amaçların en başında da terörün ötesinde bu milleti, Türk-Kürt karşı karşıya getirmek. Onların istediği asıl hedef bir iç çatışmaya vesile olmak. Bu hedefe hizmet edecek hareketlerden olabildiğince kaçınmak lazım" ifadelerini kullandı.

Teröre karşı gösterilen tepkiyi anlayışla karşıladıklarını vurgulayan Ekinci, şunları kaydetti:

"Gazipaşalı kardeşlerimizin teröre karşı göstermiş oldukları tepkiyi anlayışla karşılıyoruz. Bunda hiçbir problem yok. Ancak bu protestoların hepsinin ölçülü olması bize kazandıracaktır, milletimize kazanç olarak geri dönecektir. Masum olan, örgütle hiçbir işi olmayan Kürt vatandaşlarının evlerine, iş yerlerine yapılan saldırılar örgüte menfaat sağlayacaktır. Dolayısıyla biz kamu idaresi olarak bu tür şeyleri olabildiğince engellemeye çalışıyoruz."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kamu

  ,

  Protesto

  ,

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı