Kaymakam Feslihan görevine başladı

Kaymakam Feslihan görevine başladı
Kaymakam Feslihan görevine başladı
ANTALYA (AA) - Kemer ilçesine yeni atanan Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, görevine başladı.Burdur Hukuk Müdürlüğü görevinden Kemer Kaymakamı olarak...

ANTALYA (AA) - Kemer ilçesine yeni atanan Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, görevine başladı.

Burdur Hukuk Müdürlüğü görevinden Kemer Kaymakamı olarak atanan Feslihan, görevine başladı. Makamında gazetecilere açıklama yapan 38 yaşındaki Feslihan, bir turizm yerinde ilk defa görev yapma fırsatı bulduğunu söyledi.

Kemer'e gelmeden önce ilçe hakkında kısa bir araştırma yaptığını anlatan Feslihan, şöyle konuştu:

"Kemer tarihine ait çıkmış eserleri okuma fırsatım oldu. Kemer'deki vatandaşlarımıza özellikle şunları söylemek istiyorum: Kaymakamlık kurumu devletin kurumu. Bizim şahsımıza ait yerler değil. Makamlarda devleti ve milleti temsil etmek için bulunuyoruz. Dolayısıyla buraların kendilerine kapıları her zaman açık ve bunu da vatandaşlarımız bilsinler."

1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Mustafa Cihad Feslihan, kaymakamlık görevine 2000 yılında başladı. Mesleğinin ilk üç yılında İçişleri Bakanlığı'nın organize ettiği seminerler ve eğitim faaliyetlerinde bulunan Feslihan, 2003'te Denizli Çameli ilçesine kaymakam olarak atandı.

Hakkari Şemdinli, Karabük Ovacık, Edirne Meriç kaymakamlıklarında bulunan Feslihan, Batman Vali Yardımcılığı'ndan sonra Sakarya Kocaali Kaymakamı ve Burdur Hukuk Müdürlüğü görevi yaptı.