Kaymakam Kara, KUTBO'yu ziyaret etti

Kaymakam Kara, KUTBO'yu ziyaret etti
Kaymakam Kara, KUTBO'yu ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Kumluca'ya yeni atanan Kaymakam Polat Kara, iade-i ziyaretlere başladı.Kara, Kumluca Ticaret Borsası'na (KUTBO) gerçekleştirdiği...

ANTALYA (AA) - Kumluca'ya yeni atanan Kaymakam Polat Kara, iade-i ziyaretlere başladı.

Kara, Kumluca Ticaret Borsası'na (KUTBO) gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla diyalog içerisinde olmak istediğini söyledi.

Kumluca'nın ekonomik gelişmişliği göz önünde tutulduğunda, KUTBO'nun faaliyetlerinin öneminin ortaya çıktığını ifade eden Kara, özellikle tarım ürünlerinin ihracat ve pazarlanmasında üstlendiği misyonun bölge açıcından çok önemli olduğunu belirtti.

KUTBO Başkanı Fatih Durdaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilçe Kaymakamı Kara'ya teşekkürlerini iletti. KUTBO olarak yürüttükleri faaliyetlerden bahseden Durdaş, narenciye sezonunun limon hasadıyla başladığını, şu anda limonun dalında kilosunun 70-80 kuruşa alıcı bulduğunu söyledi.

Durdaş, fiyatların önümüzdeki günlerde 10-20 kuruş daha yükselmesini beklediklerini ifade ederek, fiyatların beklentileri gibi olması halinde üreticinin de sezondan memnun olacağını kaydetti.