Kaymakam Kara, okulları ziyaret etti

Kaymakam Kara, okulları ziyaret etti
Kaymakam Kara, okulları ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Kumluca Kaymakamı Polat Kara okulları ziyaret ederek, sorunlar hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve okul idarecilerinden...

ANTALYA (AA) - Kumluca Kaymakamı Polat Kara okulları ziyaret ederek, sorunlar hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve okul idarecilerinden bilgi aldı.

Kaymakam Polat Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve şube müdürleriyle Kumluca İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul müdürü Hüseyin Orhantekin, geçen yıl öğrencilerinin İLBAB sınavlarında ilçe birincisi olduğunu belirterek, "Değerler eğitimi alanında valiliğimiz tarafından en başarılı okul seçilerek ödüle layık görüldük" dedi.

Sınıfları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Polat Kara, öğrencilerden, eğitim camiasından her zaman beklentinin başarı olduğunu, bu başarının karşılığı olarak da eğitim kurumlarının modernleşmesi gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin de elde ettikleri başarılar karşısında bazı istekleri olacağını ifade eden Kara, "Öğrencilerimiz başarılı olunca elbette haklı olarak daha ötesini isteyecek. Siz eğiticiler ve öğrencilerimiz, sosyal donatı, sportif alanlar ve yeteneklerin sergilenebileceği salonlar istemekle haklısınız. Devletimiz olarak bu sorunlara imkanlar ölçüsünde çözüm bulmaya çalışacağız" dedi.