Kemer'de otel personeli ağaç dikti

Kemer'de otel personeli ağaç dikti
Kemer'de otel personeli ağaç dikti
ANTALYA (AA) - Kemer ilçesinde temmuz ayında Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Yeşil Yıldız Belgesi alan 5 yıldızlı bir otelin...

ANTALYA (AA) - Kemer ilçesinde temmuz ayında Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Yeşil Yıldız Belgesi alan 5 yıldızlı bir otelin personeli, Çıralı Karaburun mevkisindeki boş araziye çam fidanı dikti. 

Otel Genel Müdürü Yunus Can, otel yöneticileri ve personelden oluşan 35 kişi, Çıralı Muhtarı Habib Altınkaya ile iğne yapraklı çam fidanı dikti. 

Altınkaya, dikim çalışmaları öncesi ağaçlandırma yapılacak alanda fidanların daha rahat dikilmesi için hendekler açtıklarını belirterek, fidan dikmeye gelen otel personeline teşekkür etti. 

Otel Genel Müdürü Can ise doğa için yapılacak en güzel çalışmanın fidanlar dikerek yeni nesillere bir şeyler bırakmak olduğunu belirterek, her hafta düzenli olarak gelerek diktikleri fidanları sulayacaklarını söyledi. 

Fidan dikimi yapılan alan daha önce bir şirket tarafından kiralanmak istenmiş ancak Çıralı halkı ile çevreciler tarafından açılan dava sonucunda, mahkeme tarafından yürütmesi durdurulmuştu.