KEMİAD Başkanı Kılıç:

KEMİAD Başkanı Kılıç:
KEMİAD Başkanı Kılıç:
- "Okulların Kurban Bayramı sonrası açılması daha uygundur"

ANTALYA (AA) - Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, okulların Kurban Bayramı sonrası açılmasının daha uygun olacağını belirtti. 

KEMİAD Başkanı Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, 2015-2016 eğitim -öğretim yılının 14 Eylül Pazartesi açılmasının ve bir hafta sonra da Kurban Bayramı olması dolayısıyla öğrencilerin konsantrasyonunu ve birçok organizasyonu olumsuz etkileyeceğini savundu.

Eğitim ve öğretim yılı başlamadan Kurban Bayramı tatiline girileceği için bazı kopukluklar yaşanacağını ifade eden Kılıç, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Okulların Kurban Bayramı sonrası açılması daha uygundur. Bu kararın turizmi, yaklaşık 50 sektörü ve genel ekonomiyi çok olumlu etkileyeceğini ve olumsuz geçen ve büyük kayıplar yaşayan turizm işletmelerinin kısmen yaralarını saracağını düşünüyorum. Aileler de önceden tatillerini planlama fırsatı bulacaktır. Bu kararın bir an önce açıklanmasıyla gerek eğitim hazırlıkları gerekse tatil planlaması açısından sayısız yararları olacaktır. Yetkililerimizden, bir an önce sektör için çok önemli bu kararı alarak, sıkıntılı bir sezonun sonunda sektöre bir nebze de olsa nefes aldıracak bu uygulamanın açıklanmasını istiyoruz."