Kendi çiçeğini üreten Muratpaşa 1,5 milyon liralık tasarruf yaptı

Kendi çiçeğini üreten Muratpaşa 1,5 milyon liralık tasarruf yaptı
Kendi çiçeğini üreten Muratpaşa 1,5 milyon liralık tasarruf yaptı
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi park, yeşil alan ve peyzaj düzenlemelerinde kullanılan bitki, çiçek ve fidanları kendi tesislerinde üreterek,...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi park, yeşil alan ve peyzaj düzenlemelerinde kullanılan bitki, çiçek ve fidanları kendi tesislerinde üreterek, yıllık yaklaşık 1,5 milyon liralık tasarruf sağladı.

Belediyenin Güzeloba'da bulunan üretim tesislerini gezen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bir belediyenin, kente diktiği çiçek ve fidanları kendisinin yetiştirmesinin çok önemli olduğunu kaydetti.

Seralarda teknoloji kullanılarak el değmeden üretim yapıldığını belirten Uysal, seralarda halen 2 milyon çiçek yetiştirildiğini, tam kapasite ile çalışıldığında bu rakamın 10 milyon adedi bulacağını bildirdi. 

Uysal, "Yaklaşık 1 milyon turunç ve diğer türlerden fidan üretiyoruz. Bunların yanı sıra çalı grubu üretimini de kendi tesislerimizde kendimiz yapıyoruz. Ürettiğimiz fazla çiçek ve fidanları halkımızla paylaşıyoruz" dedi.

Başkan Uysal, tesiste üretilen çiçek, fidan ve bitkiler sayesinde yıllık 1,5 milyon liralık tasarruf sağlandığını sözlerine ekledi.