Kepez Belediye Başkanı Tütüncü:

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü:
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü:
- "Vatandaşlarımız belediye, kaymakamlık, hastane, kent merkezi, sahil gibi yerlere ulaşımın rahat bir şekilde olmasını arzu ediyor"

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mahalle muhtarlarını, kent içi ulaşım ve ASAT'ın alt yapı çalışmalarıyla ilgili taleplerini iletmeleri amacıyla Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle bir araya getirdi. 

Kepez Belediye meclisi salonunda yapılan toplantının açılışında konuşan Tütüncü, iki hafta önce Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ) ile elektrik problemleriyle ilgili bir toplantı yaptıklarını, o toplantıda muhtarların elektrikle ilgili sıkıntılarını aktarma imkanı bulduğunu hatırlattı.

Muhtarların, şehir içi ulaşımla ilgili toplantı yapılmasını talep ettiğini anımsatan Tütüncü, "Mahallelerimizin en önemli problemlerin başında ulaşımla ilgili sorunlar geliyor. Muhtarlarımızın ulaşımla ilgili taleplerini Büyükşehir Belediyesine iletelim düşüncesiyle bu toplantıyı gerçekleştirdik. Ulaşımda, basit olmayan esaslı bir problem var" dedi.

Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş de mahallelere yeni durakların yapılmasını, belediye, kaymakamlık, kent merkezi ve sahile yönelik yeni hat oluşturulmasını, mahallelerinden geçen toplu taşıma hattındaki araç sayısının artırılmasını talep etti. Büyükkeleş, toplu taşıma araçlarının duraklara geç geldiğini, şoförlerin 65 yaş üstü vatandaşlara ve öğrencilere kötü davrandığını dile getirdi. 

Büyükkeleş'ten sonra yeniden söz alan Tütüncü ulaşım sorunun çözümüyle ilgili şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımız belediye, kaymakamlık, hastane, kent merkezi, sahil gibi yerlere ulaşımın rahat bir şekilde olmasını arzu ediyor. Eski ulaşım sistemi daha rahattı. Yolcu yoğunluğu olan hatlara küçük minibüsler verilmiş. Bu hatlara otobüsler konulabilir. Kepez'de sabah ve akşam saatlerinde ulaşım yoğun oluyor. Bu vakitlerde toplu taşıma aracı sayısı artırılabilir."

Büyükşehir Genel Sekreteri Birol Ekici, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla toplantıyı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Türel'in belediye başkanı seçildikten sonra "kesintisiz ulaşım" çalışmasıyla ulaşım problemine müdahale ettiğini ifade eden Ekici, "Yeni bir ulaşım master planının ihalesini önümüzdeki günlerde yapacağız. Yeni bir ulaşım master planının yapılmasıyla ulaşımda yeni bir düzenlemeye gideceğiz. Sizden aldığımız taleplerle problemleri zaman içinde çözeceğiz" diye konuştu.

Toplantıya, Antalya Büyükşehir Meclis Üyeleri Esat Göğük, Bahattin Bayraktar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay ve 66 mahalle muhtarı katıldı.