Kepez Belediyesinde tapu rekoru

Kepez Belediyesinde tapu rekoru
Kepez Belediyesinde tapu rekoru
- Kepez Belediye Başkanı Tütüncü: - "Geçtiğimiz dönem 18 bin hak sahibine tapularını verdik. Toplamda 21 bin 500 vatandaşımızın tapu özlemini giderdik. Bu rakam, Kepez tarihinde bir rekordur"

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye  Başkanı Hakan Tütüncü, görevi süresince yaklaşık 21 bin tapu tahsisi yaptıklarını belirterek, bu rakamın ilçe tarihinde bir rekor olduğunu bildirdi.

Başkan Hakan Tütüncü'nün üç ayda bir muhtarlarla yaptığı hizmet değerlendirme toplantısının üçüncüsü Varsak Şelale Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Tütüncü, Şelale Mahalle Muhtarı Hüseyin Karaman'ın evindeki toplantıda yaptığı konuşmada, Kepez Devlet Hastanesinin, Varsak ve Kepez'in doğu yakası için önemli bir yatırım olduğunu bildirdi.

İnşaatı süren ve 29 Ekim 2015'te hizmete açılması planlanan 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesinin, bölgenin şehirleşmesinde "lokomotif" olacağını vurgulayan Tütüncü, Habibler ve Gaziler mahallelerinde de yeni yollar açtıklarını ifade etti.

Başkan Tütüncü, Gazi, Habibler, Mehmet Akif, Sütçüler ile çevre mahallelerinde konut alanlarında yaşanan vakıf mülkiyeti problemini çözme aşamasına getirdiklerini belirterek, vakıf arazileri üzerinde evi olan hak sahiplerine, yakın bir tarihte tapu müjdesi vereceklerini açıkladı.

Tütüncü, ikinci döneminde 3 bin 500 tapu tahsisi yaptıklarını kaydederek, "Geçtiğimiz dönem 18 bin hak sahibine tapularını verdik. Toplamda 21 bin 500 vatandaşımızın tapu özlemini giderdik. Bu rakam, Kepez tarihinde bir rekordur" dedi. 

- Antalya'ya 300 dönümlük mezarlık 

Başkan Hakan Tütüncü, 3 ay önceki toplantıda Varsak bölgesine vaat ettikleri hizmetleri büyük oranda gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Varsak'ın geçmişten günümüze süre gelen imarla ilgili problemlerini çözmek için gerekli adımları atıyoruz. Varsak'ın tarım alanına dönüştürülen imarlı parsellerin probleminin çözümü için geçmişte alınmış kamu yararı kararına ek olarak bir kısım alanlar için yeniden Toprak Koruma Kurulu'ndan, tarım dışı kullanım amaçlı kararın ve İçişleri Bakanlığı'ndan kamu yararı kararının alınması için Meclis kararımızı aldık. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Varsaklı hemşehrilerimizin mezarlık talebini karşılıyoruz. Antalya'ya 300 dönümlük yeni bir mezarlık alanı kazandırıyoruz. Mezarlık alanının imar planları, Büyükşehir tarafından yapılıyor."

Varsak'taki Lyrboton Kome Antik Kenti'ni de gün yüzüne çıkaracak bir çalışma başlattıklarına değinen Tütüncü, antik şehri, Antalya'nın ilk ve tek "arkeo parkı" haline getireceklerini açıkladı.