Kepez Belediyesinden "Kent Park Projesi"

Kepez Belediyesinden "Kent Park Projesi"
Kepez Belediyesinden "Kent Park Projesi"
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi, Avni Tolunay Mahallesi'ndeki mesire alanını kent parka dönüştürmek için proje hazırladı.Belediyeden yapılan yazılı...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi, Avni Tolunay Mahallesi'ndeki mesire alanını kent parka dönüştürmek için proje hazırladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Avni Tolunay Mahallesi'ndeki 65 bin 700 metrekarelik Tek Sarnıç mesire alanı, kent parkı haline getirilecek. 

Proje hazırlığı tamamlanan söz konusu parkın girişinde tasarlanan bin 572 metrekarelik meydanda restoran, gölet kenarı ahşap pergolalar ve oturma alanlarının bulunacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Giriş meydanı ile parkın yoğun kullanım alanlarının yer aldığı kot, 75 metre uzunluğunda, 2,5 metre genişliğinde bir ahşap köprüyle birbirine bağlanacak. Sarnıç ve çam ağaçlarının koruma altına alınacağı kent parkında, botanik park, biyolojik gölet ve biyolojik gözlem adası da oluşturulacak. Parkta, aile piknik, atla gezinti,  çocuk oyun alanları, yürüyüş, bisiklet yolları, iki basketbol sahası, açık hava spor aletleri, büfeler ve engellilerin kullanımına da uygun tuvaletler yer alacak."