Kepez Belediyesinden öğrencilere etüt merkezleri

Kepez Belediyesinden öğrencilere etüt merkezleri
Kepez Belediyesinden öğrencilere etüt merkezleri
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi, eğitimde ilk kademede okuyan öğrencilerin derslerine yardımcı olması amacıyla etüt merkezlerinde yaz dönemi...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi, eğitimde ilk kademede okuyan öğrencilerin derslerine yardımcı olması amacıyla etüt merkezlerinde yaz dönemi eğitimlerini başlattı.

Hafta içi derslerle, hafta sonu da sosyal etkinliklerle hizmette olan etüt merkezleri, Şafak Mahallesi'ndeki Orhan Gazi Semt Konağı'nda, Sütçüler Mahallesi'ndeki Osman Gazi Semt Konağı'nda, Varsak bölgesindeki Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu'nda ve Barış Etüt Merkezi'nde ikinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar olan öğrenciler için faaliyet gösteriyor. 

Etüt merkezlerinde öğrencilere yaz ayları için ders verilmeye başlandı. Etüt merkezlerinde branş öğretmenleri tarafından öğrencilere, Türkçe, fen bilgisi, sosyal bilgiler, İngilizce, matematik ve bilişim teknolojileri dersleri veriliyor. Farklı branş öğretmenleri tarafından verilen derslerde yardımcı ekipmanlar ve uzman eğitimci kadrosu ile öğrencilere keyifli bir ortamda eğitim veriliyor.

- Sosyal faaliyetler ön planda

Hafta içi temel derslerde eğitim alan öğrenciler, aynı zamanda sosyal faaliyetler ile desteklenen yaz programı ile hem öğreniyor hem de eğleniyor. Temel dersler dışında satranç, Kur'an-ı Kerim, halk oyunları, yüzme, müzik enstrümanları ve sinema gibi etkinliklerle sosyal ve manevi yanlarını geliştiren öğrenciler, geleneksel çocuk oyunlarıyla kültürlerini yaşatıyor. 

Öğrenciler, aylık 40 lira ücret karşılığında aldıkları Kepez Genç Kart ile etüt merkezlerinden yararlanabiliyor. Gençlere sağlanan tatil eğitimleri, gençlik merkezi, yüzme havuzu, spor programları ve bilgi evleri gibi çok sayıda seçenek barındırıyor. Temel derslerden yüzmeye, sportif faaliyetlerden müziğe kadar birçok seçenek sunan etüt merkezleri, Kepezli miniklerin yaz tatilini dolu dolu geçirmesini sağlıyor.

- Kayıtlar devam ediyor

Orhan Gazi Semt Konağı, Osman Gazi Semt Konağı, Barış ve Adnan Menderes Etüt Merkezleri olmak üzere dört noktada hizmet veren etüt merkezlerinin yaz dönemi kayıtları devam ediyor. Kış aylarında da süren eğitimlerin yaz mevsimindeki faaliyetlerinden yararlanmak isteyen öğrenciler, merkezlerin bulunduğu yerlerde başvurularını yapabiliyor.