Kepez Belediyesi'nin asfaltlama çalışmaları

Kepez Belediyesi'nin asfaltlama çalışmaları
Kepez Belediyesi'nin asfaltlama çalışmaları
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından, Suphi Türel Caddesi'nde sıcak asfalt serme çalışmalarına başlandı.Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Göksu...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından, Suphi Türel Caddesi'nde sıcak asfalt serme çalışmalarına başlandı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Göksu Mahallesi'ndeki Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in babasının isminin verildiği Suphi Türel Caddesi'nde alt ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Gazi Bulvarı ile Toptancı Hal arasındaki caddeye yağmur suyunun tahliyesi için 2 bin metre uzunluğunda büz döşenerek, 30 metre genişliğinde ve 2 bin 200 metre uzunluğundaki caddenin yağmur suyu drenajı, Gazi bulvarındaki ana drenaj kanalına bağlandı.

Yağmur suyu drenajının ardından, sıcak asfalt çalışmalarına geçildi. Caddede 14 bin 500 ton sıcak asfalt, 13 bin 200 metrekare parke taşı kullanılacak. Cadde üzerinde 3 kavşak düzenlemesi de gerçekleştirilecek.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birinci döneminde mahallede 13 bin 865 metre sathi asfalt, 6 bin 166 metre sıcak asfalt, 2 bin metrekare parke kaldırım ve 5 yeni park, açık semt pazarı çalışması gerçekleştirdiklerini, bu dönemde ise mahallenin aile sağlığı merkezi talebini de karşıladıklarını bildirdi.