Kepez Belediyesporlu güreşçiler önce kitap okuyor

Kepez Belediyesporlu güreşçiler önce kitap okuyor
Kepez Belediyesporlu güreşçiler önce kitap okuyor
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyespor Kulübü Güreş Takımı, haftada 3 gün yapılan ağırlık çalışmaları öncesinde yarım saat kitap okuyor.Kepez...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyespor Kulübü Güreş Takımı, haftada 3 gün yapılan ağırlık çalışmaları öncesinde yarım saat kitap okuyor.

Kepez Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yeteneklerine ya da fiziki üstünlüklerine rağmen okulunu yarım bırakmış, kitap okuma alışkanlığı olmayan çocukları takımına almadığını belirten güreş antrenörü Şerafettin Uysal, hayattaki şampiyonluğun, minderde olduğu kadar akademik anlamdaki başarıyla da bağlı olduğunu kaydetti.

Çocuklara Türkiye ve dünya klasiklerini tavsiye ettiğini ve okuyup okumadıklarını sürekli denetlediğini belirten Uysal, şunları bildirdi:

"Olimpiyatlar, dünya ve Avrupa şampiyonlukları elde edenlere üniversitelere giriş ve üniversitelerde akademik kadroya dahil olma gibi avantajları sporcularına sürekli hatırlatıyoruz. Şampiyon olmaları bir şey ifade etmiyor. Hayatta devamlılık önemli. Buraya okumayı sevmeyen bir sporcu gelirse, diğerlerini de etkiler düşüncesiyle taviz vermiyoruz. Öğrencilerimin en az bir üniversiteyi bitirmelerini istiyorum."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  kitap

  ,

  Avrupa

  ,

  şampiyon