Kepez Şehir Kütüphanesi'nin projesi tamamlandı

Kepez Şehir Kütüphanesi'nin projesi tamamlandı
Kepez Şehir Kütüphanesi'nin projesi tamamlandı
ANTALYA (AA) - Kepez Şehir Kütüphanesinin projesinin tamamlandığı bildirildi.Kepez Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı...

ANTALYA (AA) - Kepez Şehir Kütüphanesinin projesinin tamamlandığı bildirildi.

Kepez Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün 2. döneminde vadettiği 70 projeden biri olan Kepez Şehir Kütüphanesi'nin  proje çalışması tamamlandı.

Yükseliş Mahallesi'nde, Adnan Menderes Parkı'nın yanındaki alana kitap şeklinde yapılacak kütüphanenin inşasına ihale sürecinin tamamlanmasıyla 2015 yılı içerisinde başlanılacak.

Kütüphane, 3 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olacak. İçerisinde süreli yayınlar bölümü, kitap okuma salonu, fuaye alanı, 110 kişilik çok amaçlı salon, kitap bakım bölümü gibi üniteler yer alacak.

Belediye Başkanı Tütüncü, Antalya'nın nitelikli, büyük ve özellikli kütüphanesi bulunmadığının altını çizerek, "Antalya'nın en büyük, en kapsamlı ve nitelikli kütüphanesini Kepez'e kazandırıyoruz. Bu proje, yok olan kütüphane kültürünü ihya etmeye dönük çok anlamlı bir çalışma olacak. Bunun yanında vatandaşlarımızı, öğrencilerimizi, gençlerimizi kitapla, kitap okuma alışkanlığıyla buluşturacağız" ifadesini kullandı.