Kepezaltı ve Santral'e kentsel dönüşüm projesi

Kepezaltı ve Santral'e kentsel dönüşüm projesi
Kepezaltı ve Santral'e kentsel dönüşüm projesi
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepezaltı ve Santral mahallelerine yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesinin...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepezaltı ve Santral mahallelerine yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesinin onaylandığını, bundan mahalle sakinlerinin karlı çıkacağını söyledi.

Türel, Kepezaltı ve Santral mahallelerinde vatandaşla bir araya geldi. İki mahallede yaşanan tapu sorununu çözmek için önce vatandaşın taleplerini dinlediklerini anlatan Türel, bu doğrultuda iki mahallede uygulanması planlanan kentsel dönüşüm projesi için çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Proje için Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan onay alındığını ifade eden Menderes Türel, "Kepezaltı ve Santral mahalleleri kentsel dönüşüm projesi hazır, vatandaşımızın malını kat ve kat değerlendiriyoruz. Hem maddi hem manevi olarak yorulmayacaksınız. Taşınacaklar için taşınma ve kira yardımı yapacağız. Tapu masrafı olmayacak. Hiçbir zaman eliniz cebinize gitmeyecek" dedi.

Türel, bölgeye bir ofis açarak bölge halkını bilgilendireceklerini bildirdi. Detay projeler ortaya çıkmaya başladığında kimlerin nerede ve hangi dairenin sahibi olacağının netlik kazanacağını anlatan Türel, daire yapımında da kaliteli malzemelerin kullanılacağını kaydetti. 

Kentsel dönüşüm projesi ile mahalle sakinlerinin daha karlı olduğuna işaret eden Türel, şöyle konuştu:

"Proje ile 170 metrekarelik bir daireye sahip olacaksınız. Dairenin metrekaresi lüks konutlarla bin lira değil, 2 bin 500 lira olacak. Ben en azını söylüyorum. Belki de 3 bin, 3 bin 500 liraya çıkacak. 170 metrekarelik daireyi sattığınızda 480 bin liralık daireye sahip olacaksınız. Neredeyse 5 misli bir değere denk geliyor. Bir koyup beş almaya var mısınız?"

Kepezaltı Santral projesinin önemli bir yenileme projesi olduğunu ifade eden Türel, Antalya'nın çehresini buradan değiştirmeye başlayacaklarını belirtti. 

Bölgeye yapılacak yatırımlar hakkında da bilgi veren Türel, "Destek sizden, hizmet bizden" dedi.