Kepez'de 66 mahallede iftar sofrası kurulacak

Kepez'de 66 mahallede iftar sofrası kurulacak
Kepez'de 66 mahallede iftar sofrası kurulacak
ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 66 mahallede iftar sofrası kurulacağını bildirdi. Tütüncü, yaptığı yazılı açıklamada, yarın...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 66 mahallede iftar sofrası kurulacağını bildirdi. 

Tütüncü, yaptığı yazılı açıklamada, yarın başlayacak ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikler düzenleneceğini ifade etti. İftar sofrası konusunda farklı bir çalışma yapacaklarını anlatan Tütüncü, 66 mahallede iftar sofrası kuracaklarını ve 60 bine yakın vatandaşı iftarda buluşturacaklarını kaydetti. 

Tütüncü, iftarda Kur'an-ı Kerim ile mevlit okutulacağını belirtti. 

Ramazan etkinlikleri kapsamında eğlenceli programlar da düzenleneceğini bildiren Tütüncü, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Hemşehri gecelerinde, Türkiye 'nin dört bir tarafının güzellikleri, Kepez sahnesine taşınacak. Kepezli hemşehrilerimiz farklı bir kültürel atmosferin içerisine girmiş olacaklar. 30 gün boyunca konserlerden şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından sohbetlere, hemşehri gecelerinden orta oyununa kadar onlarca etkinliği hemşehrilerimizle buluşturacağız."

Sivil toplum kuruluşlarıyla da ortak çalışmalar yapacaklarını ifade eden Tütüncü, Kent Ormanı'nda kitap fuarı düzenleyeceklerini, Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği (YÖRSİAD) ile Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda iftar çadırı kuracaklarını kaydetti.

Kepez'de her yıl ramazan ayının bir önceki yıla göre daha neşeli ve coşkulu geçtiğini anlatan Tütüncü, bu yıl da vatandaşın güzel bir ramazan ayı geçirmesi içi her türlü gayreti göstereceklerini bildirdi.