Kepez'de arşiv binası yeraltına yapılacak

Kepez'de arşiv binası yeraltına yapılacak
Kepez'de arşiv binası yeraltına yapılacak
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından, tüm birimlerin resmi kayıtlarının aynı yerde saklanması ve zarar görmeden geleceğe taşınması için...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından, tüm birimlerin resmi kayıtlarının aynı yerde saklanması ve zarar görmeden geleceğe taşınması için yeraltında arşiv binası kurulacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, artan nüfusla birlikte resmi kayıtların tutulduğu arşiv odasının ihtiyacı karşılamadığı için modern bir bina inşa edilecek. Yeni arşiv binası, belediye hizmet binasının yanındaki personel otoparkının altına yapılacak.

Yaklaşık 900 metrekare olacak yeni arşiv yeri, bir tünelle belediye hizmet binasına bağlanacak, yeraltında olmasından dolayı arşivde yaşanabilecek neme karşı da fan, yalıtım ve havalandırma boşluklarıyla önlem alınacak.

Yapımı tamamlandıktan sonra tesisin üstünün personel otoparkı olacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Modern teknolojiyle iç düzenlemesi yapılacak yeni arşivde, belediyenin tüm birimlerinin resmi evrakları aynı ortamda saklanacak. Böylece hem belediye çalışanları hem de vatandaşlar bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Arşiv binası, 2016 yılı Şubat ayında hizmete girecek."

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni arşiv binasının belediyenin 50 yıllık arşiv ihtiyacına cevap vereceğini bildirdi.