Kepez'de kalp sağlığı taraması yapılacak

Kepez'de kalp sağlığı taraması yapılacak
Kepez'de kalp sağlığı taraması yapılacak
ANTALYA (AA) - Kepez ilçesindeki 20 mahallede kalp sağlığı taraması yapılacak.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de ve dünyada insanların...

ANTALYA (AA) - Kepez ilçesindeki 20 mahallede kalp sağlığı taraması yapılacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de ve dünyada insanların en fazla karşılaştığı sağlık sorunlarından biri olan kalple ilgili sağlık taraması başlatılacağı belirtildi.

Kepez Belediyesi'nin, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğiyle 20 mahallede daha kalp sağlığı taraması programlandığı ifade edilen açıklamada, ücretsiz yapılacak sağlık taramasının sağlık tırı içerisinde gerçekleştirileceği vurguladı.

Tetkikler, EKG ve muayene sonuçlarının değerlendirilmesinin ardından, gerekli görülen vatandaşlara kan tahlili de yapılacağı belirtilen açıklamada, "Alınan sonuçlar doğrultusunda hasta randevuları oluşturularak, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendirilecek. Yılın son sağlık taraması, Fatih Mahallesi'nde 8 Aralık'ta başlayacak" ifadelerini yer verildi. 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede yaşayan vatandaşların sağlığının kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, yaptıkları çalışmayla sağlık hizmetine vatandaşın ayağına getirdiklerini kaydetti.