Kepez'de kalp taraması yapıldı

Kepez'de kalp taraması yapıldı
Kepez'de kalp taraması yapıldı
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin işbirliğiyle ilçenin 20 mahallesinde yapılacak kalp sağlığı taraması,...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin işbirliğiyle ilçenin 20 mahallesinde yapılacak kalp sağlığı taraması, Hüsnü Karakaş Mahallesi'nden başladı.

Mahalle muhtarlığı yanına getirilen gezici sağlık tırıyla vatandaşlar ilk olarak görevli doktorlar tarafından kalp sağlığı ve tedavi yöntemleri konusunda bilgilendirildi. Ardından vatandaşların kolesterol, tansiyon, trigliserit ve şeker ölçümü yapıldı. EKG çekilen hastalar, uzman doktorlar tarafından muayene edildi.

Yapılan tetkikler, EKG ve muayene sonuçlarının değerlendirilmesinin ardından raporlar vatandaşlarla paylaşıldı. İzlenmesi gereken tedavilerle ilgili yöntemleri sıralayan uzmanlar, iki vatandaşı Eğitim ve Araştırma Hastanesi polikliniklerine sevk etti.

Gezici sağlık tırı, Göçerler, Varsak Altıayak, Varsak Menderes, Göksu, Barış, Altınova Sinan, Sütçüler, Erenköy, Çankaya, Santral, Yeşilyurt, Duraliler, Yenidoğan, Karşıyaka, Yeni Emek, Habibler, Teomanpaşa, Fevzi Çakmak ve Baraj mahallelerinde sağlık taramalarına devam edecek.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de yaptığı yazılı açıklamada, ilçedeki bireylerin sağlığının kendileri için büyük önem taşıdığını bildirdi. Kalp krizi vakalarında son yıllarda yaşanan artışa dikkati çeken Tütüncü, "Bunu da göz önünde tutarak sağlık çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.