Kepez'de yollar çiçek açtı

Kepez'de yollar çiçek açtı
Kepez'de yollar çiçek açtı
- Sıcak asfalt, kaldırım ve orta refüj çalışması yapılan Fatin Rüştü Zorlu Caddesi'nin orta refüjü, çizilen papatya resmiyle renklendirildi

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Fatin Rüştü Zorlu Caddesi'nin İsmet İnönü Kız Meslek ve Teknik Lisesi önündeki bölümünde sıcak asfalt, yol çizgisi, orta refüj ve kaldırım çalışmalarını tamamladı. 

Kaldırım taşı döşenen ve kırmızı renkle boyanan orta refüje, estetik bir kimlik kazandırması amacıyla papatya resmi çizildi.

Caddenin, Kır Çiçeği Caddesi tarafındaki ikinci bölümünün sıcak asfalt ve diğer alt ve üst yapı çalışmaları ise bitme aşamasına geldi. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bu ay üst yapı çalışmalarını tamamlayacaklarını bildirdi.

Caddede, yağmur suyu drenaj çalışması yapılırken, ilgili kurum tarafından elektrik iletim hatları da yer altına alındı. Yaklaşık 1 milyon 500 bin lira harcanan alt ve üst yapı çalışmalarının bitmesiyle 5 yıl önce gecekondu işgalinde olan cadde, modern bir görünüme kavuşmuş olacak.  

- Fatin Rüştü Zorlu'ya vefa 

Bin 400 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki yolda, 8 bin ton sıcak asfalt, 3 bin metre bordür ve bin metrekare parke kaldırım taşı kullanıldı. Kepez Belediye Meclisi kararıyla caddeye merhum bakanlardan Fatin Rüştü Zorlu'nun ismi verildi. 

- Kepez'in yeni logoları

Öte yandan Kepez Belediyesi, Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi ve Çocuk Meclisi'nin kurumsal kimliğinde kullanılmak üzere düzenlenen ödüllü logo tasarım yarışması da sonuçlandı.

Üniversite ve ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya Çocuk Meclisi'nde 58, Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi'nde 59 ve Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde 71 öğrenci katıldı. Seçici kurul yaptığı değerlendirme sonucunda birinci olan logoları belirledi. 

Yarışma sonucuna göre Erdem Bayazıt Kültür Merkezi için İsmet İnönü Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden katılan Nebiyegül Küçüksarı'ya ait logo birinci seçildi. Çocuk Meclisi logo tasarım yarışmasında birincilik ödülü, Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden katılan Madinakhon Abdulkasımova'ya gitti.

- Birincilere para ödülü

Seçici kurul, Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi'nde iki eseri ödüle layık gördü. 
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğrencisi Volkan Ünder ve Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden İlim Esra Erek'in yaptığı logolar birinci olarak belirlendi.

Çocuk Meclisi birincisine 3 bin lira, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi birincisine 4 bin lira ve Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi birincisine 5 bin lira para ödülü verilecek.

Ödüller, ileriki günlerde düzenlenecek törenle birinci olan eser sahiplerine verilecek.