Kepez'e 8 semt spor sahası yapılacak

Kepez'e 8 semt spor sahası yapılacak
Kepez'e 8 semt spor sahası yapılacak
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından 8 mahalleye semt spor sahalarının yapılacağı, ilkinin Ayanoğlu Mahallesi'nde inşa edileceği...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından 8 mahalleye semt spor sahalarının yapılacağı, ilkinin Ayanoğlu Mahallesi'nde inşa edileceği bildirildi. 

Kepez Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2015 yılında semtlere yapılması planlanan semt spor sahaları çalışmalarına başlandı.

Çocuklar ve gençler için oluşturulacak semt spor sahaları Ayanoğlu, Habibler, Mehmet Akif Ersoy, Gazi, Kültür, Fatih, Odabaşı ve Kızıllı mahallelerine yapılacak.

Semt spor sahaları inşasına ilk olarak Ayanoğlu Mahallesi'nde başlanacak. Tesis 8 dönümlük alana inşa edilecek, diğer mahallelerdeki semt spor sahalarının yapımı ise sırayla devam edecek. 

Arsa büyüklüğüne göre 5 semt spor tesisinde sentetik çim futbol sahası yapılacak. 8 semt spor tesisinin tamamında ise basketbol, voleybol sahaları, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru ve açık hava spor aletleri bulunacak. Çimlendirilecek ve çeşitli ağaçların da dikileceği tesislerde oturma alanları da yer alacak.

Vatandaşlar semt spor sahalarından ücretsiz yararlanabilecek.