Kepez'e ikinci taziye evi yapıldı

Kepez'e ikinci taziye evi yapıldı
Kepez'e ikinci taziye evi yapıldı
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından yapılan ikinci  taziye evinin Çankaya Mahallesi'nde vatandaşlarının hizmetine sunulacağı bildirildi.Kepez...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından yapılan ikinci  taziye evinin Çankaya Mahallesi'nde vatandaşlarının hizmetine sunulacağı bildirildi.

Kepez Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Güneş Mahallesi'nde açılan taziye evinden sonra vatandaşların talebi üzerine ikincisi, Çankaya Mahallesi sakinlerine kazandırıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mahalle ziyareti sırasında vatandaşların taziye evi talebinde bulunduklarını, verdiklerin sözlerin yerinde getirerek ikinci taziye evini hizmete açtıklarını ifade etti.

Yakınlarını kaybeden vatandaşların taziye dileklerini kabul edeceği ve mevlit okutabileceği tesisin yapımını tamamladıklarını anlatan Tütüncü, "Taziye evi, Masa Dağı'nda kent merkezinin kuş bakışı izlenebildiği 50 metrekarelik bir alana inşa edildi. Çevre düzenlemesi çalışmasından sonra tesis, vatandaşların kullanımına tahsis edilecek" ifadesini kullandı. 

Örf ve adetlerin yaşatılmasına ve vatandaşların sosyal gereksinimlerinin karşılanmasına önem verdiklerini vurgulayan Tütüncü, şunları kaydetti:

" Türkiye 'nin birçok ilinden vatandaşın ikamet ettiği Kepez'de, taziye dilekleri ağırlıklı olarak evlerin önünde kurulan çadırlarda kabul edilmektedir. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak, kendilerine yardımcı olmak ve taziye dileklerini her türlü ihtiyaçlarını karşılayacakları ortamda kabul etmeleri amacıyla taziye evi hizmetini başlattık. ilk taziye evini Güneş Mahallesi sakinlerine kazandırmıştık, ikincisini de Çankaya Mahallesi'mizde yaptık."