Kepezli öğrenciler bilgileriyle yarıştı

Kepezli öğrenciler bilgileriyle yarıştı
Kepezli öğrenciler bilgileriyle yarıştı
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği okullar arası bilgi yarışmasında, öğrenciler kıyasıya...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği okullar arası bilgi yarışmasında, öğrenciler kıyasıya yarıştı.

Öğrenciler arasında rekabet ortamı yaratılarak öğrenimlerini pekiştirmeleri amaçlanan yarışmanın finali, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde yapıldı. Eğitim sezonunun başlangıcından itibaren yapılan yarışmada, Kepez'deki 141 ortaokul ile 27 lise arasındaki elemeler sonucu 5 ortaokul ve 6 lise finale kaldı.

Okullarını temsil eden 3'er kişilik öğrenci grupları, önceden hazırlanmış soruları önlerindeki bilgisayar ekranından okuyarak cevabı bulmaya çalıştı. Birer dakikalık süre sonunda doğru cevabın verilip verilmediğini, 7 kişilik jüri onayladı. 

Yarışma sonunda liseler kategorisinde Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi, Özel Envar Fen Lisesi, Özel AKEV Anadolu Lisesi ilk üçe girdi. Ortaokullarda ise Ali Rıza Altıntaş birinci, Mehmet Kemal Dedeman ikinci ve Altınova Ortaokulu üçüncü oldu.

Ödülleri Kepez Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ile Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erdal Çelik verdi.