"Kırmızılı kadın" resmi tepkilere neden oldu

"Kırmızılı kadın" resmi tepkilere neden oldu
"Kırmızılı kadın" resmi tepkilere neden oldu
- Muratpaşa Belediyesince parktaki bir elektrik trafosu duvarına polisin kırmızı kıyafetli bir kadına su sıkmasının anlatıldığı resim çizildi - Gezi olaylarının anlatıldığı resim, vatandaşın tepkisine yol açtı

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Muratpaşa ilçesindeki bir elektrik trafosuna bir polisin, kırmızı elbiseli bir kadına su sıktığını anlatan resmin çizilmesi, bazı vatandaşların tepkisine neden oldu. 

Muratpaşa Belediyesince "Gezi Parkı" adı verilen parktaki bir elektrik trafosunun duvarına siyah kıyafetli polisin, kırmızı elbiseli bir kadına su sıktığını anlatan resim çizdirildi. 

Gezi olaylarının simgesi haline gelen kırmızılı kadının anlatıldığı resim, bazı vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.  

Parkın yanındaki taksi durağında çalışan Hüseyin Demir, çocuk oyun alanı, dinlenme yeri olarak gösterilen bir parkta bu tür resimlerin hoş karşılanmadığını söyledi. 

Resimde polis memuruna kötü rol yüklendiğini ifade eden Demir, resmi rahatsız edici bulduklarını kaydetti. 

Resmin parka gelen insanlar arasında tartışmaya neden olduğunu ifade eden Demir, "Bazı vatandaşlar duvara portakal, domates atıyor, duvarı boyamaya çalışıyor ve tepki gösteriyor. Bu tür ideolojik ve insanları kutuplara ayrıştıracak figürlerin lansedilmemesi gerekiyor. Zaman zaman resim nedeniyle de parkta oturan insanlar arasında tartışmalar çıkıyor" dedi.