Kişinev ile Antalya kardeş şehir oluyor

Kişinev ile Antalya kardeş şehir oluyor
Kişinev ile Antalya kardeş şehir oluyor
ANTALYA (AA) - Moldova Dışişleri ve Avrupa Entegrasyonu Bakanlığı Genel Sekreteri Anatol Vangheli ve Moldova Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu,...

ANTALYA (AA) - Moldova Dışişleri ve Avrupa Entegrasyonu Bakanlığı Genel Sekreteri Anatol Vangheli ve Moldova Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.

Genel sekreter Vangheli, ziyarette yaptığı konuşmada, Moldova'nın başkenti Kişinev ile Antalya'nın kardeş şehir olmasını istediklerini söyledi.

İki ülke arasındaki vizelerin kaldırılmasının Türkiye 'ye özellikle de Antalya turizmine büyük katkı sağladığını belirten Vangheli, "Antalya ile bir kentimizi kardeş şehir yapmak istiyoruz. EXPO 2016'da ise bir Moldova bahçesinin olması için çalışıyoruz" dedi.

Başkan Türel de Moldova'nın Antalya fahri konsolosluğu açılışı için kentte bulunan Vangheli ve Büyükelçi Bolboceanu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İki ülke ilişkilerinin gelişmesi için elinden geleni yapacağını ifade eden Türel, ziyaret sonunda Vangheli ve Bolboceanu'ya geleneksel turunç reçelleri hediye etti.