KONDER üyeleri, Balkanları ziyaret etti

KONDER üyeleri, Balkanları ziyaret etti
KONDER üyeleri, Balkanları ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Kültür Eğitim Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KONDER) üyeleri, kültürel etkinlikler kapsamında Balkanlarda beş ülkeyi...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Kültür Eğitim Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KONDER) üyeleri, kültürel etkinlikler kapsamında Balkanlarda beş ülkeyi ziyaret etti.

KONDER'den yapılan açıklamaya göre, dernek tarafından kültür organizasyonuyla beş Balkan ülkesine gezi düzenledi. Program kapsamında Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezen üyeler, ziyaretin verimli geçtiğini bildirdi.

KONDER Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, Balkan gezisi sırasında gördükleri şehir mimarilerinin ve bölge insanlarının Anadolu coğrafyasından farksız olduğunu belirtti.

Osmanlı'dan kalan mirası yerinde görme ve bölge halkıyla diyalog kurma amacıyla böyle bir gezi düzenlediklerine işeret eden Kolpak,  dernek olarak kuruldukları günden buyana kültür, eğitim, sanat ve sosyal yardımlaşma adına çalışmalara imza attıklarını vurguladı.

Kolpak, şunları kaydetti:

"Bu kültürel gezi kapsamında Osmanlı'dan kalan miraslara tanıklık etmek, devam eden etkilerini gözlemlemek ve ülkeleri üyelerimize tanıtmak istedik. 16 arkadaşımızla altı günlük gezi programı kapsamında çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Osmanlı'dan günümüze ulaşan eserleri görmüş olmanın ve o bölgedeki soydaşlarımızla hasret gidermenin mutluluğunu yaşadık."