Konsolos Lannuzzi'den Vali Türker'e ziyaret

Konsolos Lannuzzi'den Vali Türker'e ziyaret
Konsolos Lannuzzi'den Vali Türker'e ziyaret
ANTALYA (AA) - İtalya'nın İzmir Konsolosu Luigi Lannuzzi, Antalya Valisi Muammer Türker'i makamında ziyaret etti.Vali Türker, ziyaretten duyduğu...

ANTALYA (AA) - İtalya'nın İzmir Konsolosu Luigi Lannuzzi, Antalya Valisi Muammer Türker'i makamında ziyaret etti.

Vali Türker, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Konsolos Lannuzzi'ye başta turizm, tarım olmak üzere Antalya hakkında bilgi verdi. Türker, İtalya'nın da katılacağı G20 Liderler Zirvesi'ne ilişkin bilgilendirmede de bulundu.

Türker, Türkiye 'nin Milano Exposu'na katıldığını belirterek, Lannuzzi'den İtalya'nın EXPO 2016 Antalya'ya katılması konusunda destek istedi.

Vali Türker'e teşekkür eden Lannuzzi de Ocak 2015'te göreve başladığını, Antalya'nın da görev sahasında bulunduğunu anlattı.

Hem bölgeyi görmek hem de nezaket ziyaretinde bulunmak için Antalya'da bulunduğunu bildiren Lannuzzi, EXPO 2016 Antalya'ya katılımın İtalyan Hükümeti'nin gündeminde olduğunu, kısa sürede karar verileceğini söyledi.

İki ülke arasında ilişkilerin nasıl geliştirileceği konusunda fikir alış verişinde bulunulan ziyarette, Konsolos Lannuzzi, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

Türker, kendisine kitap takdim eden Lannuzzi'ye EXPO 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık hediye etti.