Konyaaltı Belediyesi geri dönüşümle ağaç kesimlerinin önüne geçti

Konyaaltı Belediyesi geri dönüşümle ağaç kesimlerinin önüne geçti
Konyaaltı Belediyesi geri dönüşümle ağaç kesimlerinin önüne geçti
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi, geri dönüşüm atıklarının tekrar kullanımını sağlayarak, 4 yılda 425 bin 152 ağaç kesiminin önüne...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi, geri dönüşüm atıklarının tekrar kullanımını sağlayarak, 4 yılda 425 bin 152 ağaç kesiminin önüne geçti. 

Konyaaltı Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, çevreye duyarlı projelerin ortaya konulmasıyla 4 yılda 26 bin 572 ton kağıt atığı geri dönüşüme kazandırıldı. Bu sayede 425 bin 152 ağacın kesimi engellendi.

Konyaaltı Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, ekonomik değeri olan atıkların geri dönüşüm yoluyla ekonomiye tekrar kazandırılması için projeler üretmeye çalıştıklarını ve sonuçlarını da aldıklarını kaydetti.

Geri dönüşümü somutlaştıracak bir birimi Antalya'da belediye bünyesinde ilk kez kendilerinin hayata geçirdiklerini ifade eden Böcek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kağıt ve kartonun geri kazandırılmasıyla yeşil dokuyu korumanın mümkün olduğunu biliyoruz. Daha somut bir değişle, 1 ton kağıt geri dönüşüm yoluyla tekrar işlendiğinde, 16 ağacın da kesilmesinin önüne geçiliyor. Bu gerçeklerden yola çıkarak Konyaaltı Belediyesi olarak başta okul gibi kamu kurum ve kuruluşlarında atık konumundaki kağıt ve kartonları geri dönüşüme kazandırmanın gayreti içine girdik. 2011 ile 2014 yılları arasında yürüttüğümüz titiz çalışma neticesinde 26 bin 572 ton atık kağıdı geri dönüşüme kazandırdık. Bir diğer deyişle 425 bin 152 ağacın kesilmesinin önüne geçtik. Proje ile hem ekolojik dengeye hem de ekonomiye büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  böcek

  ,

  kurum