Konyaaltı Belediyesi, "Sağlıklı Yaşam Adası" kurdu

Konyaaltı Belediyesi, "Sağlıklı Yaşam Adası" kurdu
Konyaaltı Belediyesi, "Sağlıklı Yaşam Adası" kurdu
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi sağlıklı yaşam için 13 dönümlük araziye "Sağlıklı Yaşam Adası" kurdu. Konyaaltı Belediyesinden yapılan açıklamaya...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi sağlıklı yaşam için 13 dönümlük araziye "Sağlıklı Yaşam Adası" kurdu. 

Konyaaltı Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Uluç Mahallesi'nde 13 dönüm arazi üzerine inşa edilen Sağlıklı Yaşam Adası'nın yapım çalışmaları tamamlandı.

Sağlıklı yaşam adası ile Konyaaltı yüzme havuzu, spor salonu, çocuk oyun gruplarına kavuştu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, mülkiyeti Konyaaltı Belediyesine ait olan ve ada ölçeğinde projelendirilen Sağlık Yaşam Adası'yla herkes için sağlıklı yaşam alanı oluşturmayı amaçladıkların söyledi.

Başkan Böcek, merkezin giriş bölümüne yerleştirilen büyük ölçekli "Konyaaltı" yazısıyla alana yeni bir kimlik kazandırdıklarını belirterek, bölge halkının da alana büyük ilgi gösterdiğini anlattı.

Proje ile her türlü spor faaliyetine olanak tanıdıklarını dile getiren Böcek, 320 metrekare çocuk oyun grubu, dekoratif bank ve süs havuzlarıyla da bölgeye modern bir tesis daha kazandırdıklarını vurguladı.

Başkan Böcek, "Yüzme havuzu, tenis kortu, spor salonu, fitness salonu, halı sahaları, çocuk oyun grupları ve yeşil alanların bulunduğu Sağlıklı Yaşam Adası'nda 7'den 77'ye herkes için sağlıklı yaşam alanı oluşturduk" dedi.