Konyaaltı Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine yardım

Konyaaltı Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine yardım
Konyaaltı Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine yardım
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi, ramazan ayında ihtiyaç sahibi bin kişinin ücretsiz market alışverişi yapmaları için "Konkart" uygulamasına...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi, ramazan ayında ihtiyaç sahibi bin kişinin ücretsiz market alışverişi yapmaları için "Konkart" uygulamasına başladı.

Konyaaltı Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) Gıda ve Giyim Bankası ile her ay yüzlerce kişiye yardım eli uzatıldığı, ramazan ayında ise ihtiyaç sahibi bin kişiye ücretsiz market alışverişi imkanı sunulduğu kaydedildi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yardım talebinde bulunan ihtiyaç sahiplerinin sosyal incelemeleri yapıldıktan ve ihtiyaçları derecelendirildikten sonra kendilerine kart verdiklerini bildirdi.

İhtiyaç sahiplerinin, "Konkart" adını taşıyan kartlar ile gıda ve giyim bankasından ücretsiz market alışverişi yapabildiklerini anlatan Böcek, projeyle ihtiyaç sahibi vatandaşları gücendirmeden onlara yardım eli uzatmanın amaçlandığını belirtti.

Ramazan ayında sosyal yardımların sayısını artırdıklarını vurgulayan Böcek, "Dini, dili, cinsi, kimliği, kişiliği, ne olursa olsun, her vatandaşımız bizim için değerlidir. Devam eden yardımların dışında bu ay bin kişiyi daha KOSHİM bünyesinde hizmet veren gıda ve giyim bankası'ndan ücretsiz yararlandıracaklar" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  böcek

  ,

  gıda

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet