Konyaaltı Belediyesinden pazarcılara tanıtım kartı

Konyaaltı Belediyesinden pazarcılara tanıtım kartı
Konyaaltı Belediyesinden pazarcılara tanıtım kartı
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki pazarcılara, üzerinde fotoğraflarının, faaliyet gösterdikleri alan,...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki pazarcılara, üzerinde fotoğraflarının, faaliyet gösterdikleri alan, yer ve kimlik bilgilerinin yer aldığı tanıtım kartları verildi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Liman, Altınkum, Pınarbaşı ve Siteler mahallelerindeki kapalı semt pazarlarında 386'sı sebze-meyve, 175'i tuhafiye, 23'ü kuruyemiş, 19'u şarküteri, 11'i balıkçı, 4'ü züccaciye olmak üzere toplam 618 esnafa tanıtım kimlik kartı dağıttı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı yazılı açıklamada, dağıtılan kimlik kartlarıyla hem vatandaşların güven içinde alışveriş yapabilmelerini hem de zabıta ekiplerine denetim kolaylığı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Başkan Böcek, "Vatandaşlarımız kimden alışveriş yaptığını bilecek. Zabıta ekiplerimiz pazarcıları kartına göre denetleyebilecek. Pazar yerlerinde kartı olmayanların satış yapmasına izin verilmeyecek. Böylece hem esnafımız hem de vatandaşımız daha samimi bir ortamda alışveriş yaparken daha güvende olacaklar" dedi.