Konyaaltı Belediyesinin resim, resamik öykü yarışması sonuçlandı

Konyaaltı Belediyesinin resim, resamik öykü yarışması sonuçlandı
Konyaaltı Belediyesinin resim, resamik öykü yarışması sonuçlandı
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen resim, seramik ve öykü yarışması sonuçları...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen resim, seramik ve öykü yarışması sonuçları açıklandı.

Konyaaltı Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 102 eserin katıldığı "Kadın Öyküleri" yarışmasında, Kübra Olkay birinci, Elif Yonat Toğay ikinci, Serap Nesli Tanrıverdi de üçüncü oldu.

68 kişinin katıldığı resim yarışmasında ise Zuhal Başbuğ birinci, Fatih Toprak ikinci, Melihat Aktan da üçüncü oldu. 45 kişinin katıldığı seramik yarışmasında da Sema Bayram birinci, Esra Çetin ikinci, Gülsüm Kılınç da üçüncü olarak açıklandı.

Yarışma eserlerinin yer aldığı serginin açılışında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye 'de kadına yönelik şiddetin her yıl arttığını kaydetti.

Mustafa Kemal Atatürk 'ün "Şuna kani olmak lazımdır ki; dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir" sözünü hatırlatan Böcek, kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinin mümkün olamayacağını söyledi.