Konyaaltı'na çöp aktarım istasyonu

Konyaaltı'na çöp aktarım istasyonu
Konyaaltı'na çöp aktarım istasyonu
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün, çöp aktarım istasyonu projesi tamamlandı. Projeyle yılda bir milyon lira tasarruf...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün, çöp aktarım istasyonu projesi tamamlandı. Projeyle yılda bir milyon lira tasarruf edilmesi planlanıyor.

Konyaaltı Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Çakırlar bölgesinde çöplerin aktarılacağı tesisin inşaatının tamamlandığı bildirildi.

Açıklamaya göre, toplanan çöpleri yaklaşık 45 kilometre mesafeye günde 18 kamyon ile taşıyan Konyaaltı Belediyesi, bu işlemi yeni proje kapsamında makine parkına dahil ettiği iki tır ile gerçekleştirecek. Kamyonların topladığı çöpler, bir depoda biriktirilecek. Buradan da iki tır ile Kızıllı Katı Atık Düzenli Depolama Sahasına aktarılacak. Konyaaltı Belediyesi, bu projeyle yılda 1 milyon lira daha tasarruf yapmayı hedefliyor.

Geçen yıl temizlik işlerini belediye eliyle yürütme kararı alan ve bu yöntemle yaklaşık 2 milyon lira tasarruf sağladığını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "İlçe sınırları içinde çöp toplayan ve bu çöpleri şehir merkezinden yaklaşık 45 kilometre uzağa, Kızıllı Katı Atık Düzenli Depolama Sahasına boşaltan çöp kamyonları hem aşırı yakıt sarfiyatına hem de trafikte araç yoğunluğuna neden oluyordu. Biz de Konyaaltı Belediyesi olarak bu sorunların çözümüne yönelik bir projeyi hayata geçirdik" dedi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  tasarruf

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  böcek

  ,

  yakıt

  ,

  lira