Konyaaltı'nda asfalt çalışmaları

Konyaaltı'nda asfalt çalışmaları
Konyaaltı'nda asfalt çalışmaları
- Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek: - "Bu yıl içerisinde 15 kilometre sıcak asfalt yapacağız. Asfalt maliyetimiz yaklaşık 4 milyon lira olacak"

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl 15 kilometre sıcak asfalt yapacaklarını ve asfalt maliyetinin yaklaşık 4 milyon lira olacağını bildirdi.

Konyaaltı Belediyesi, doğal gaz ve hızlı internet alt yapı çalışmalarının tamamlandığı, yer altı elektrik iletim hattı çalışmalarının ise büyük ölçüde bittiği ilçede bozulan ve tahrip cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor. 

Molla Yusuf Mahallesi'nde yeni açılan yollarla sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan belediye ekipleri, Liman ve Hurma mahallelerinde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. 

Boğaçayı Caddesi'ni Kemer yoluna bağlayan Bileydiler Caddesi'nde sıcak asfalt çalışması başlatan Konyaaltı Belediyesi, gerek alt yapı çalışmaları gerek ise farklı nedenlerden bozulan asfaltı, asfalt kemirici olarak adlandırılan makineyle kazıyor ve sonrasında caddeyi sıcak asfalt ile yeniden kaplıyor.

Başkan Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, Molla Yusuf Mahallesi'nin ardından Bileydiler Caddesi'nde asfalt yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Boğaçayı Caddesi'ni Kemer yoluna bağlayan Bileydiler Caddesi'nin yaklaşık bir kilometre uzunluğunda olduğunu ifade eden Başkan Böcek, bu caddenin asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla kaldırım yapımına başlayacaklarını kaydetti.

Bu yıl 15 kilometre sıcak asfalt hedefleri olduğunu belirten Böcek, "Liman ve Hurma mahallelerinde alt yapısı tamamlanan sokak ve caddelerde sıcak asfalt çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl içerisinde 15 kilometre sıcak asfalt yapacağız. Asfalt maliyetimiz yaklaşık 4 milyon lira olacak. Amacımız, Konyaaltı'nı herkes için yaşanabilir ve daha modern bir kent yapmak" dedi.