Konyaaltı'nda sokak hayvanlarına sıcak yuva

Konyaaltı'nda sokak hayvanlarına sıcak yuva
Konyaaltı'nda sokak hayvanlarına sıcak yuva
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi Hayvan Barınağı tarafından yürütülen çalışma ile bu ay 52 sokak hayvanı sahiplendirildi.Konyaaltı Belediyesi, her...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi Hayvan Barınağı tarafından yürütülen çalışma ile bu ay 52 sokak hayvanı sahiplendirildi.

Konyaaltı Belediyesi, her ay onlarca sokak hayvanının gerekli tedavisini ve aşısını yapıyor, eğitim parkurunda evcilleştiriyor. Konyaaltı Belediyesi Hayvan Barınağında görevli veterinerler, sokakta yaşayan ve çevreye verdikleri rahatsızlık yüzünden barınağa getirilen sokak hayvanlarını öncelikle sağlık taramasından geçiriyor, gerekli aşı ve tedavilerini yapıyor.

Ardından eğitim parkurunda iki haftalık programa alınan sokak hayvanlarına, temel itaat komutları öğretiliyor. Tüm bu sürecin sonrasında sahiplendirme projesine dahil edilen sokak hayvanları, burada sıcak bir yuva için birilerinin kendilerine kucak açmasını bekliyor.

Konyaaltı Belediyesi Hayvan Barınağı, 2015 'in ilk ayında 110 sokak hayvanını kısırlaştırdı. Vücudunda kırığı olan iki hayvanı ise tedavi etti. Bunların dışında 200 sokak köpeğine kuduz aşısı yapıldı, 40 köpek ve 12 kedi de sahiplendirildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  kedi

  ,

  eğitim

  ,

  2015

  ,

  sıcak