Koordinatör Şahin'den istifa kararı

Koordinatör Şahin'den istifa kararı
Koordinatör Şahin'den istifa kararı
- Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin, görevinden istifa etmeye karar verdiğini açıkladı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin, koordinatörlük görevinden istifa etme kararı aldığını ve kararını bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e bildireceğini söyledi.

Şahin, düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in kendisine koordinatörlük görevi verdiğini, 14 Mayıs 2014'ten bu yana görevini sürdürdüğünü ifade etti.

Koordinatörlük görevi süresince, yetkileri doğrultusunda Manavgat'a birçok hizmet ve yatırım kazandırdıklarını anlatan Şahin, en önemli yatırımlarının ise Manavgat ve Kumköy arıtmalarının yenilenmesi ve modernizasyonu olduğunun altını çizdi.

Görevi süresince çok eleştiri aldıklarını anlatan Şahin, tüm eleştirileri dikkate aldıklarını ve gerekli makamlara ileterek çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi.

Şahin, şöyle konuştu:

" Siyasi hayatımda hiç hesap içerisinde olmadım. Eleştirenlerin bir kısmının Ömer Şahin'in bir hesap içinde olduğunu ve mutlaka önünün kesilmesi gerektiği düşünerek eleştirdiğini biliyorum. Önümüzde 2 ay sonra seçim var. Bu süreçte ne kendime ne partime ne de Manavgat'a zarar vermemek adına görevden affımı dileyeceğim. Bu anlamda istifa dilekçemi hazırladım. Bugün Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'e giderek görevimden affımı isteyeceğim."

Şahin, bir gazetecinin "Başkan Türel istifanızı kabul etmezse 'Görevinize devam edin' derse görevinize devam edecek misiniz?" sorusu üzerine ise bu konuyla ilgili kararının kesin olduğunu ve yeniden görev almayacağını söyledi.