Köpeğin uzaklaştırılması için imza topladı

Köpeğin uzaklaştırılması için imza topladı
Köpeğin uzaklaştırılması için imza topladı
- Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir kişi, oğlunu ısıran köpeğin mahalleden uzaklaştırılması amacıyla topladığı imzalarla Kaymakamlığa şikayette bulundu

  ANTALYA (AA) - Manavgat ilçesinde bir kişi, mahalle sakinlerinden imza toplayarak, oğlunu ısırdığını öne sürdüğü köpeğin uzaklaştırılmasını talep etti.

Hatıplar Mahallesi'nde yaşayan Ali İhsan Kılınç, Manavgat Kaymakamlığı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, mahallerinde bir mandıraya ait olduğunu öne sürdüğü başıboş köpeğin oğlunu ısırdığını ve mahalle sakinlerine de sürekli rahatsızlık verdiğini  iddia etti.

Isırılma olayı nedeniyle çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu ileri süren Kılınç, şöyle konuştu:

"Evden mahalleye inince sürekli 'köpek ısıracak' korkusu yaşıyor. Mahalle sakinlerimiz de başıboş ve saldırgan köpekten rahatsız. Mandıra sahibi, olay sonrası 'hiçbir şey olmamış gibi' köpeğini başıboş bırakmaya devam ediyor. Mandıra sahibine köpeğin bağlanması ve işyerinden uzaklaştırılması için birçok defa sözlü uyarıda bulunduk, ancak köpek hala uzaklaştırılmadı. Mahalle sakinlerimizden topladığım imzalarla Manavgat Kaymakamlığına şikayette bulunacağım."

Ali İhsan Kılınç, topladığı imzaları daha sonra kaymakamlık yetkililerine teslim etti.