Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi'nden Vali Türker'e ziyaret

Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi'nden Vali Türker'e ziyaret
Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi'nden Vali Türker'e ziyaret
ANTALYA (AA) - Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, beraberindeki iş adamları ile Vali Muammer Türker'i ziyaret etti. Vali Türker,...

ANTALYA (AA) - Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, beraberindeki adamları ile Vali Muammer Türker'i ziyaret etti. 

Vali Türker, yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek,  Türkiye ile Kore Cumhuriyeti arasında çok derin tarihi bağlar olduğunu belirtti. 

EXPO 2016'ya katılma kararlarından dolayı Büyükelçi Cho'ya teşekkür eden Türker, geçmişte gerçekleştirdiği Güney Kore ziyaretinde yaptığı çalışmalarda olumlu bir atmosferin olduğunu ifade etti.

Türker, Antalya'nın özellikle iş ve turizm imkanları bakımından önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, Güney Kore ile ilişkilerin Antalya ekseninde zayıf olduğunu ve daha fazla geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Büyükelçi Cho da EXPO 2016'ya katılma kararlarında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun çok etkili olduğunu vurgulayarak , hem alt yapı hem de turizm yatırımlarıyla ilgili olarak Antalya ve genel olarak Türkiye ile ilişkileri geliştirmek için çalışacaklarını aktardı.

Vali Türker, ziyaretin sonunda Büyükelçi Cho'ya EXPO 2016'nın sembol çiçeği şakayık ve Antalya kitabı hediye etti.